Spotkanie Młodych w Rzymie 26.12.2012

Grupa młodzieży z naszej Parafii wyjechała 26 grudnia 2012 roku do Rzymu na Europejskie Spotkanie Młodych z Benedyktem XVI, które zorganizowała wspólnota Braci z Taize. Czterdziesto osobowa reprezentacja z naszej parafii dołączyła do ok. 1.500 młodych ludzi z całej diecezji. W sumie uczestniczyło w tym spotkaniu 50 tys. ludzi, a wśród nich 13,5 tys. Polaków. Nasza trasa do Rzymu przebiegała przez Padwę, Wenecję oraz w drodze powrotnej przez Wiedeń. W Rzymie spędziliśmy 6 dni modląc się i zwiedzając Wieczne Miasto. Spotkaliśmy się także z Benedyktem XVI, który przejeżdżał obok naszego sektora przed wspólną modlitwą. Modliliśmy się także na niedzielnej modlitwie Anioł Pański na placu Św. Piotra. Wszystkich naszych bliskich polecaliśmy w czasie modlitwy różańcowej przy grobie Bł. Jana Pawła II i Św. Piotra. Wiele pozostaje w naszej pamięci, ale najważniejsze dla nas, młodych było to, aby pielgrzymując do źródeł wiary umocnić nasz kontakt z Bogiem. Oby więcej takich pielgrzymek. Zdjęcia w galerii.